Manchester City jest mile widziany w tych dniach. Pep Guardiola powiedział, że jego ludzie są w dobrej kondycji fizycznej i przygotowują się do pierwszego meczu Premier League w nowym sezonie. Menedżer uważa, że ​​większość jego graczy dobrze rozumie filozofię klubu. Mają też nowy zestaw Koszulka Manchester City na nadchodzący sezon, choć ich skład niewiele się zmienił w ciągu lata.

Ilkay Gundogan ma umowę z przedłużeniem Manchester City. Pomocnik napisał już nową trzyletnią umowę. Ale doradzono mu, aby wyszedł na wolne następne lato, co oznacza, że ​​został mu tylko rok w klubie. Miasto szuka innych zastępców, aby wypełnić kolosalną lukę, którą pozostawił Vincent Kompany. Klub ma podpisać kontrakt z Harrym Maguire, ale teraz wycofali się z wyścigu. Manchester City musi teraz zdecydować, czy zainwestować w innego środkowego obrońcy, czy nie.

Manchester City zgodził się podpisać umowę z wysoko ocenianymi nastolatkami. 14-letni Kane Taylor wyrejestrował się w Villa w zeszłym sezonie i był dostępny za 129 000 funtów rekompensaty, która zainteresowała wiele klubów. Młodzież weźmie Koszulki Piłkarskie i przejdzie do składu drużyny City do lat 16 w przyszłym sezonie. W tym samym czasie City podpisało kontrakt z nastoletnim skrzydłowym Felixem Correią ze Sporting na umowę o wartości początkowej 3,5 miliona euro.