Mówi się, że Lionel Messi nie uczestniczył w poniedziałkowym treningu przedsezonowym, co stawia pod znakiem zapytania jego przyszłość na Camp Nou. Sezon 2020-21 w Hiszpanii ma się rozpocząć za dwa tygodnie. W tym tygodniu ojciec Argentyńczyka omówi swoją przyszłość z zarządem klubu. Minął prawie tydzień, odkąd Messi ujawnił, że chce zabrać czerwoną niebieską Koszulka Barcelona i odejść. Jednak Barcelona dotrzymuje kontraktu z zawodnikiem, chociaż strona Messiego twierdzi, że nadal ma prawo aktywować klauzulę, która pozwala mu na swobodne opuszczenie Barcelony tego lata.

33-letni Arturo Vidal zasugerował swój powrót do Serie A, krytykując kierownictwo Barcelony. Vidal wskazał palcem na hierarchię klubu. Barcelona stoi teraz w obliczu wielkiej przebudowy, a pomocnik byłby jednym z graczy, których klub jest skłonny puścić tego lata. Vidal zmienił Koszulki Piłkarskie i dołączył do Barcelony w 2018 roku, a teraz został połączony z zespołem Antonio Conte po tym, jak był reklamowany drużynom w całej Europie.

Ivan Rakitic wróci do swojego byłego klubu Sevilla, chociaż ma jeszcze rok kontraktu na Camp Nou. 32-latek spędził sześć lat w Barcelonie, ale teraz powiedziano mu, że nie ma go w planach nowego głównego trenera Ronalda Koemana. Mówi się, że Barcelona chce, aby 21-letni Victor Osimhen z Lille zastąpił Luisa Suareza, którego przyszłość na Camp Nou jest obecnie niepewna. Osimhen zrobił wrażenie, strzelając hat-tricka w zeszły piątek.